Jak jsme jeli do Řecka

28. srpna 2016 v 19:19 | Tuleň |  můj život
Za své tulení doby jsem už hodně krát popisovala cestu do zahraniční. Za ty léta jsem se taky sama se sebou shodla, že právě ty cesty jsou to nejvzrušující na celém výletu. Po dlouhé době přicházím se článkem a ten bude právě o jedné cestě. Pořádně se usaďte... bude to dloooouhý a napínavý příběh.

S mužem jsme se rozhodli vyjet si na první vážnou společnou dovolenou. V Aténách jsme měli dohromady 4 kamarády, tak jsme si řekli, že pojedeme tam, kamarádi nás provedou a ještě nám snad i poskytnou ubytování. První kamarád byl na vojně, druhý na jiném ostrově, třetí v práci na jiném ostrově a čtvrtá nemohla. Tudíž jsme si museli najít ubytování sami a nakonec jsme si našli pokoj na Airbnb.

Abychom ušetřili, jeli jsme autobusem do Bratislavy. Muž mě ujistil, že Bratislava je malá a že stačí přijet na autobusové nádraží 2 hodiny a kus před odletem. Já mám ráda být všude dřív. A nerada vyhazuju peníze z okna. Takže představa, že letadlo nestihneme, mě budila už týden před odjezdem. Ke zhoršení situace mi nedošlo, že všechny dálnice jsou rozkopané, tudíž jsme přijeli o půl hodiny později. Muž ale vypadal klidně a říkal, že je vše ok, že se to stíhá. Tak jsme si šli ještě do Subwaye koupit bagetu a pak jsme se pomalu vydali na stanici. Tam nám došlo, že nemáme lístek ani eura, tak jsem zůstala s kufry na zastávce a muž si šel vybrat a poté rozměnit.

Mezi tím - jen tak z nudy - jsem se šla kouknout, který autobus na letiště jede. Nejel tam žádný. Ihned jsem vytřeštila oči a plačtivě se zeptala nějaké mladé Sloveny, jestli náááááhodou neví, odkud jede ten bus, který jede přímo na letiště, o kterém mi tak přesvědčivě muž vyprávěl. Ta nevěděla, ale koukla se na slovenský idos a zjistila, že to jede na zastávce pár set metrů od té, kde jsme byly my. Tak jsem chvíli přešlapovala na zastávce, ale pak jsem to nevydržela a šla se kouknout zpátky blíž k autobusovému nádraží. Říkala jsem si, že když tak uvidím, kdyby se muž vracel.

Šla jsem tedy na tu jinou zastávku a ptala se jiné Slovenky, která taky nevěděla a taky začala hledat. Pak mi řekla, že mi klidně tu zastávku, odkud to jede, ukáže. V tom už mi volal nešťastný muž, který si myslel, že mě někdo ukradl. Mě a ty kufry.

Šťastně jsme se shledali a nervózně šli směrem, kde měla být zastávka, ze které měl jet autobus, který nás měl dovézt na jinou zastávku, ze které jel autobus na letiště.

Zastávku jsme našli. Autobus přijel. Dokonce jel i na tu zastávku. Tam jsme našli i tu další zastávku. Já jsem ohodila nějakou slečnu vodou a přijel i další autobus, který nás dovezl na roztomiloučky malinkaté letiště s jednou restaurací a jedním terminálem. Už jsme měli po internetu hotový check in, tak jsme rovnou běželi ke gateům. Po cestě mě prohledávali tím způsobem, že mi otřeli proužkem papírku ruce a pak pasu. Když jsem se ptala, co tím sledují, tak mi bylo odpovězeno, že mi to nesmí říct. Ale bylo to příjemnější než kontrola zpátky z Řecka, kde mi pěkná Řekyně sahala úplně všude.

U našeho odletu už se stála fronta do letadla, kde na začátku přesvědčovali lidi, aby si nechali dát kufry do zavazadlového prostoru. My jsme se klepali strachy, aby to po nás taky nechtěli, protože jsme přijížděli v 23:10 a 23:30 nám jelo poslední metro, kterým bychom se dostali do toho bytu. Naštěstí se tak nestalo.

V letadle jsme seděli před a za skupinou asi padesátiletých stejně oblečených Slováků, což se hned ukázalo jako extrémní utrpení. Paní před námi se zvedla na sedadle na kolena a přes nás mluvila s kolegou za námi. Takže byla totálně u nás, řvala na toho za nimi a vrchol byl, když mu nabídla čokoládu, kterou on si přes nás vzal a pak ji jí ještě přes nás vracel. Ostatní ze skupiny byli hluční a sešli se u těch před námi, takže stáli v uličce a povídali si.


Když přišla letuška a anglicky říkala té krave a těm kokotům, ať si sednou, oni rozuměli, ale většina jí ignorovala a mluvila o ní česky. Musela jsem si nandat MP3, sníst neurol a udělat woodoo panenku z ubrousků.

Když jsme přistávali, tak jsme zjistili, že je teprve 22:00!! A ne 23! Takže bychom se dostali domů totálně v pohodě!! Pak se ale naše mobily vzpamatovali a přehodily si čas na Řecký. Takže nic.

Přistáli jsme, vystartovali pro kufry a stoupli jsme si do uličky, kde jsme čekali jako všichni ostatní, co nevystartovali. Když nás vypustili z letadla, opět jsme vystartovali. A opět jsme docílili jen toho, že jsme byli první v autobuse. Když jsme měli okousané uši do špičata nervozitou, dojeli jsme na letiště a konečně už jsme vystartovali úspěšně. Dokonce jsme i našli metro. Tam bylo jedno (JEDNO) okénko, kde si lidé mohli koupit lístek z letiště (10 euro -_-), a u okénka fronta. Tak jsme ji vystáli. A pak nám bylo řečeno, že nemůžeme platit kartou. Muž totiž v Bratislavě vybral jen 10 euro, protože chtěl co nejméně, aby se za to daly koupit ty lístky.

Deset minut do konce. Muž odsprintoval zpátky na letiště. Já jsem tam zatím čekala a koukala jsem na ty ostatní klidné lidi a nenáviděla jsem je.

Když jsem se smířila s tím, že budeme muset zaplatit 40 euro za taxi, zpocený muž přiběhl. Pět minut do konce! Koupili jsme lístek a běželi do metra. A doběhli.

Muž měl od googlu napsáno, kam jedeme. V latince, samozřejmě. Jenže zastávky byly napsány jen v řeckých písmenech. Po chvíli zoufalství jsme se zeptali nějakých slečen vedle. Ale byly to nějaké Rusky a věděli prd. Zvedla se ale jedna Řekyně, která na nás zpovzdálí koukala, a pomohla nám. Byla to asi sedmá stanice. Vydýchávali jsme se a objímali se a měli radost, že to všechno vyšlo.

Vystoupili jsme na naší skvělé zastávce a našli cestu, kudy jít. Byla to nějaká ulice s číslem popisným 3. Šli jsme asi 10 minut. Byla noc. Všude divné zvuky, z oken kapala voda, hromada koček a chodník nebyl uzpůsoben pro kolečka kufru.

Došli jsme do ulice a hledali dům s číslem 3. Bylo tam 6 koček, ale dům s číslem 3 tam nebyl. 7, 5, 1. Trojka neexistuje. Obešli jsme to 3x. Nic. Jen kočky a řecké vlajky. Tak jsem zavolala Jimovi (majitel airbnb bytu) a říkám "Jsme tady". A on říká "Mmmm... nejste." A já říkám "Ale jo... jsme?". Tak típl telefon a šel se po nás kouknout. Rozhodně nikdo nikde nebyl. Zavolal nám a ptal, jaké ulice byly kolem. Těžko říct, protože všechno je napsané řecky. Nakonec jsme mu řekli, že mu pošleme adresu s naší polohou. A pak se nic nedělo. Napsali jsme mu, ať nám sem, parakaló, pošle taxi (v průvodci jsem četla, že ty na ulici bychom brát neměli). A pak se nic nedělo. Tak jsme mu zavolali. A on byl nedostupný. Tak jsme mu zavolali ještě jednou. Což naštěstí zvednul. Tak jsme mu řekli, že teda ten taxík. On řekl "I will send you", čímž konverzace končila. A nedělo se nic. Už bylo třeba půl jedné. Tak jsme tam seděli a hladili si kočky. Pak už to bylo fakt dlouhý, tak jsme mu zavolali ještě jednou. A on nám oznámil, že máme najít nějakou větší silnici, odchytit si taxík a zavolat mu, že taxikáři vysvětlí cestu domu.

Tak jsme to udělali. Už úplně hotoví. Normálně bych nevěděla, co s tím taxíkem, jak se volá a byla bych fakt hodně nervózní. Teď už mi to bylo u prdele, takže jakmile jsme uviděli nějaký žlutý auto, stoupla jsem si trochu do silnice, zvedla ruku a taxík zabrzdil. V tom už muž vytáčel Jima a oba jsme se modlili, aby to tentokrát zvednul. Juhůů. Ano.

Zmatenému taxikáři jsme podali mobil, on mluvil a pak vyjel. Já byla vzadu a myslela jsem si, že už jsme zachráněni. Muž byl na sedadle spolujezdce a rozhodně si to nemyslel. Potom mi vyprávěl, že taxikář se jedním okem koukal na GPS na mobilu, který měl na noze, druhým tak zběžně na cestu, přehazoval stanice na rádiu a jel jako prase.

Nakonec jsme někam dojeli. Jim nám pak v klidu řekl, že ta ulice, ve které bydlí, se vyskytuje na mnoha místech v Aténách a že je potřeba se trefit do té části, kde on bydlí. Pak v referencích jsme četli, že se to stalo více lidem....

Už bylo asi půl třetí. A my byli konečně doma. Zdraví. A hlavně živí.
 


Anketa


Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 4. září 2016 v 23:33 | Reagovat

Tak to je taky dobrý cestování. :D Trošku infarktový, ale aspoň se pak člověk nenudí, že jo!

2 Garth Garth | Web | 11. července 2017 v 12:18 | Reagovat

Super clanek .. :)

3 Davidses Davidses | E-mail | 29. července 2017 v 4:34 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалим негативную информацю из  Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

4 Dol33larKazy Dol33larKazy | E-mail | 12. srpna 2017 v 17:01 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#69uuKZWNz0>
<img>http://0.00000007.ru/3#Uqb0kcZmFz</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов онлайн
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех без исключения соединений без приложения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Укрыть или изменить ваш IP можно двумя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ низкие цены на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании срока действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что надо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#g606B1xv4W>Vip proxy</a>
__________
купить хорошие прокси
прокси 2017
параметры прокси
бесплатные прокси россия

5 Dol11larKazy Dol11larKazy | E-mail | 13. srpna 2017 v 13:55 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Темрюк. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861) 241-23-45
___________________________
благоустройство территории в рф
безвозмездное благоустройство кладбищ
благоустройство площадей мира
благоустройство города бавлов
областная целевая программа комплексное благоустройство

6 Avito777agog Avito777agog | E-mail | 16. srpna 2017 v 3:46 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито сайт бесплатных
авито +с пробегом
продажа +на авито
авито дать бесплатное
авито одежда +для девочек калининград пакетом

7 DorogiKRDEr DorogiKRDEr | E-mail | 24. srpna 2017 v 16:04 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Темрюк. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861) 241 2345
___________________________
благоустройство в городе ишиме
муп благоустройство россошь
благоустройство ландшафтное озеленение дизайн ландшафтный
сп благоустройство территорий действующий
асфальтирование озеры

8 Charlescor Charlescor | E-mail | Web | 23. října 2017 v 13:03 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

9 RadikJak RadikJak | E-mail | Web | 11. listopadu 2018 v 6:10 | Reagovat

Want poznakomitsa closer come to the site
http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7

10 ClementPruri ClementPruri | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 21:05 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

11 proRelty proRelty | E-mail | Web | 4. února 2019 v 18:41 | Reagovat

Мы готовы предоставить лучшие услуги прокси-серверов пакетами. Вам требуется постоянный индивидуальный прокси для работы в Instagram, Вконтакте,Однокласниках или Авито? Вы интересуетесь букмекерскими ставками или покером? SEO,SMM, просто безопасный серфинг или другие цели? В таком случае вы по адресу.

Мы предлагаем анонимные, элитные, прокси-сервера с надежной круглосуточной поддержкой. Данные прокси могут применяться для любых программ,сервисов, социальных сетей, онлайн игр и не только. Авторизация по логин - паролю или IP адресу.

Быстрые прокси ipv4 и ipv6 (до 100 мбит/с) гарантируют стабильную работу. Нужны различные подсети, у нас их много. Так же вы имеете возможность выбрать тип протокола HTTP/SOCKS.

<a href=https://proxywhite.com/>купить прокси ipv4</a>

12 PeConia PeConia | E-mail | Web | 24. února 2019 v 17:12 | Reagovat

https://drawing-portal.com/glava-redaktirovanie-ob-ektov-v-autocade/rotate-in-autocad.html поворот объектов в Автокаде. Статья. Видео.

13 BrFelty BrFelty | E-mail | Web | 11. března 2019 v 5:07 | Reagovat
14 Jamesgaw Jamesgaw | E-mail | Web | Neděle v 0:56 | Reagovat
15 JeffreyReisa JeffreyReisa | E-mail | Web | Neděle v 1:13 | Reagovat
16 VinJew VinJew | E-mail | Web | Neděle v 6:42 | Reagovat

https://drawing-portal.com/isometry-autocad/isometric-in-autocad.html изометрическое черчение в Автокаде.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama