Den s představitelkou opozice na Kubě 2/2

23. března 2015 v 15:27 | Tuleň |  můj život
Protože blog.cz nechce na svých stránkách delší články než 3 slova a 5 obrázků, musela jsem článek rozpůlit. První část najdete zde.
...
Sonia byla doktrorka. Už být nemůže.

Dělala sešlosti gayů a lesbiček ve svém domě. Teď už je toto téma docela uvolněné a jsou i vidět na ulici teplé páry. Dokonce mají i festival gayů a lesbiček, který se koná na pláži.

Alkohol je prý legální od 15 let.

Průměrný plat na měsíc je kolem 18 dolarů (455kč). Boty stojí 25 dolarů a za týden se rozpadnou. Barva na vlasy 5 dolarů. Internet v nějaké kavárně 4,5 dolaru na hodinu. Holky chodí na internet hlavně na ambasády (i na naši). Drahé je všechno. Pokud to v obchodě vůbec je.

Byly unešené z našich obchodů. Jak je všechno plné a je toho hodně. Dceru jsem fotila u obchodu s Converskami, u stánku s párky atd. Jsou jako v jiném světě a vlezou i tam, kam já bych nikdy nešla. Najednou jsme se například ocitly v obchodě, kde se dělaly tetování. Tak jsem poprvé viděla vytváření tetování naživo. Ještě k tomu tatéři mluvili perfektně španělsky.

Není to vůbec jako s ostatními latinoamerikánci. Nejsou to rozdovádění Mexičani, kteří hodně mluví a chtějí si to tu užít. Kdo by se jim taky divil.

Když jsme šly kolem muzea komunismu, zeptala jsem se, jestli se nechtějí kouknout. Vtip nepadl úplně na úrodnou půdu.

Narazily jsme na nějakého Kubánce, který už v ČR dlouho žije. Byl překvapený, když mu řekly, že tu jsou jen na dovolené a že se budou vracet. Nechápal, proč se chtějí vracet.


Doufám, že se vám tento článek líbil. Že jste se toho hodně dozvěděli, máte něco na přemýšlení a třeba si uvědomíte, že Česko je fakt hodně dobrá destinace na žití.
 


Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 25. března 2015 v 15:03

Tak za prvý, co to jako je, žes musela ten článek rozdělit? Nějaký trapný novinky nebo co? :-O
Za druhý - je fakt přínosný potkat někoho takového a dozvědět se takovéto věci. A já Ti děkuju za jejich zprostředkování! A takže tím, že její uvěznění byl OMYL, to končí? To je dost smutný kino, ale je mi jasný, že se žádná kompenzace očekávat rozhodně nedá.
A ony opravdu nepřemýšlí o tom, že by tu třeba mohly zůstat? Nebo kdekoliv jinde? Opravdu se chtějí vrátit?

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 9. srpna 2015 v 1:08

Vážně skvělý článek! Je tolik věcí, které tu bereme jako samozřejmé, ale pro lidi v jiných zemích nejsou samozřejmé ani omylem. A tohle je vážně děsivé. Jak sakra můžou člověka jentak bezdůvodně zašít?

3 Michelle Michelle | Web | 11. srpna 2015 v 10:48

Je zvláštní jak to může být všude tak rozdílné..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama