Březen 2007

Kultury bylo pro dnešek už dost

25. března 2007 v 15:08 | Tuleň |  můj život
Dneska budu psát o pátečním strašně dobrým dni, který tak dobře nevypadal. Myslela jsem, že bude úplně normální... Místama velmi nudný...

Ráno. Nádherné paprsky slunce padající do mého obličeje byly příjemné a tak jsem velmi rychle dostala dobrou náladu. Tu však kazilo pomyšlení na písemku z Dějáku, kterou jsme měli psát, ale stejně jsem neměla tak blbou náladu, jako mívám, když něco píšem (což bylo způsobeno tím sluníčkem). Cestou do školy jsem koupila 2 lízátka a chtěla jsem i nějaký pečivo jako snídani, ale byla tam fronta a tak jsem se na to vybodla. Přišla jsem do školy (snad po prvé za tento školní rok, kdy jsem přišla v dobu, co ještě nebyla otevřená), hodila kabát a boty do skříňky a šla do druhého patra na děják. (Po celou dobu jsem fotila, takže ty fotky dám MOŽNÁ na karku).
Pro info: Zavedli jsme systém, že každý měsíc losujeme, kdo s kým a kde bude sedět. Teda jenom na dějáku. Teď sedím s Matoušem a je to strašná sranda! ;o) ((Wow, teprve první smailík, zato už několikátá závorka ;o)) No takže, začala první hodina a Vančurka nám řekla něco ve stylu "Vzhledem k tomu, že se nám rozbil počítač, dám vám stejnej test, co jste psali." Ups, asi jsem ještě se ještě nezmínila, že to byla oprava... ;oD No a to, co řekla bylo úúúúúžasný, jelikož jsem tu písemku uměla nazpaměť! Sbitek hodiny jsem měla strašnou radost a já, když mám radost, tak pořád musím mluvit a to se při hodině moc nesluší. Nevadí, tak jsem to utlumila. Juchů!
Hodina skončila a všichni se přesouvali do šaten a pak ven. Šli jsme do divadla. Myslím, že tam šli všechny osmičky i devítky, ale hlavu do ohně bych za to nedala. Jeli jsme přecpanou tramvají 9, kterou jsme ovšem přecpali my, pak přestoupili na 19, tou jsme dojeli někam, kde to neznám a měli 5-10 minut rozchod. Já a Verča jsme běžely na stranu, kde nic nebylo.!. ;o) Nevadí, vyfotila jsem si "Vepřovou kýtu za 99 kč" a šli jsme. (Do toho divadla) Bylo tam hodně škol a proto hrozná tlačenice. Hodili jsme si kabáty (a bundy) do šatny a sednout. Naše třída zaplnila 1 z posledních řad. Verča seděla vedle Říhy a vedle něj Krůta ->Trojka* a pak někdo, to už je moc daleko, to jsem teda nepostřehla. Já seděla samozřejmě vedle Verči a na druhý straně byl Fiedler vedle Verča F., Eliška N. a tak. No...to vás asi moc nezajímá, co? Nevadí.
*trojka=Kája P., Eliška R. a Veronika H.
Verča tam vzala všelijaký bonbóny a tak jsme je potichoučku žrali. Od usednutí do třetího zazvonění jsme si povídali o "Péčku". Né o tom, co tam dělaj, ale o tom názvu. Verča do teď nevěděla co to je a já jsem se to dozvěděla až tento týden..;o)

Představení začalo malým péčkem, jelikož tam 2 postavy právě dosouložily...teda aspoň myslím. Ještě jsem asi neřekla, že jsme šli na Lakomce. Já (a myslím, že se mnou bude většina souhlasit) jsem si představovala něco jako Atrium---blé a nuda, ale bylo to dobrý! .....myslela jsem, že toho napíšu víc, ale nevypadá to na to. Nechi převyprávovávat (Pár pařmenů-tady jsem kdysi byl býval bydlívávoval...;o) celej příběh a vlastně se tam nic zázračnýho taky nedělo. ;o) Ale moc se mi to líbilo! Nejen to
Konec, do školy a domů. Moje představa o kecání před školou se vytratila, jelikož tam skoro nikdo nebyl. Pak se něco dělo, ale to se mi psát nechce. Teď se koukneme na večer!

Ach! To, že půjdu s mámou na koncert mě děsilo! No to bude nuda! Dokonce jsem přemýšlela na vhodnou výmluvou, ale pak jsem to vzdala. To by přeci nebylo moc slušné! Do večera jsem dělala velmi nezáživný věci a děsila se ho. Máma měla jít na hokej, ale nakonec nešla. Neochotně jsem se nasoukala do sukně a čekala až máma vydá příkaz k odchodu. Zavolala taxík a za chvíli už jsem běžela zakouřeným schodištěm.

Zastavili jsme před véééélikým kostelem a vééééélikým davem lidí nalepeným na sobě. Podívala jsem se na druhou stranu a přišlo mi to místo nějak povědomí. No jasně! Tady jsem byla s Kájou a tady bydlí! Řekla jsem to mámě a ona silně pochybovala. Kdo měl nakonec pravdu?? JÁ! ;o) Moc dlouho trvalo, než nás pustili do vnitř a pak to bylo ještě horší! Všichni se tlačili jako ve školní jídelně! Hrůza! To mě otrávilo! Dotlačily jsme se k rezervovaným místám pro FNKV (to byly lístky z máminý práce) a zabraly jich 6. Nechápala jsem proč a máma mi furt opakovala, že jsou pro "Maňulu" (kolegyně z práce). Ale já jsem se furt ptala, jestli zabere 6 míst?!?!?!? A až když přišly, tak mi došlo, že je to ještě pro dcery a kámošky atd atd. Áha, stejně jsem byla otrávená! Nuda nuda a zima. No ale pak!! Všichni ti aktéři tam přišli a ten hlavní začal něco vykládat a pak hráli a já si všimla, že se tam ten jeden chlap furt usmívá a všechny rozesmívá. V tu ránu jsem byla v pohodě a "blažená"! Strašně se mi líbilo, jak tam hráli (až na jednu žensku-ta mi nebyla sympatická, pořád se nějak divně ksichtila, blé!)

Bylo to fakticky úplně skvělí! chtěla jsem toho napsat mnohem víc, ale teď už si to nechám pro sebe. Stejně se mi asi tenhle článek moc nepovedl, myslela jsem, že to bude lehký všechno to psát, ale není. To nevadí, napíšu ještě NĚCO.

Při tom koncertu jsem si uvědomila o sobě tolik věcí! Třeba, že když jsem šťastná tam můj stálý usměv je tupý a musím HODNĚ dělat abych nevyprskla smíchy a to dělám tak, že když vidím, že to na mě jde, mačkám (moc-au) si dlaň. A když se tleskalo tak jsem si dělala pauzičky na mačkání všech prstů, ale pak jsem je měla takový nějaký...že bolely a tak jsem tleskala spíše symbolicky aby mi neupadly. ;o) Taky jsem si uvědomila, že jsem upřímná a málokdy se stává, že něco člověku neřeknu.

Achjo. Tenhle článek vůbec nevyslihl to, co jsem chtěla! Jsou tam napsány detaily, které jsou pro mě důležité ani nevím proč, ale vám nic neřeknou! Ach. Tak jo, já už teda končím.

NOHY!

21. března 2007 v 19:11 | Tuleň |  mé úvahy
To vole! Šla jsem na svůj email a najednou vidím "BLOG : Národ Komenského upadá" Tak jsem na to klikla a najednou čtu fakt drsný věci! V půlce prvního odstavce jsem spadla pod stůl, ale nebylo to (jak je mým zvykem) smíchem, ale hrůzou a celkem dost vélkým překvapením! Četli jste to? Ne? Tak čtěte!
No! Jsem z toho pořád v šoku! Hlavně z "Chování některých jedinců je nepředstavitelné, výjimkou není hlasité bavení se se spolužáky během výkladu učitele a dokonce ani masturbace pod lavicí". Heh, no to je síla, ne? No jo, jenže co s tím má učitel dělat?! Jak tam pak píšou....

Já myslim, že kdyby se mohli žáci vyhazovat ze školy nebo jak je to v některých zemích (jak jsem četla v knihách), že je vyloučej třeba na měsíc (Ale to by jim asi moc nevadilo) tak by se to možná vyřešilo... Umíte si představit, jak sedíte při hodině učitelky Čvančarové v lavici a to? Ježiš....já teda ne...
No jasně, ale jestli by jsme byli debilní a bylo by nám vzdělání jedno, tak by jsme klidně mohli všechno a všem by jsme se vysmáli do xichtu. Byli by jsme postrach, ale byli by jsme tam. Ve škole a všechno by nám bylo jedno. Ještě je dost blbé, že se dá propadnout jenom jednou. Věděli jste to? V Machovi a Šebestový propadl Pažout s Horáčkem móóóóóóóóóc krát a já jsem myslela, že to tak normálně jde.

Všechno je divný. Jak to vidíte vy?

PS: tenhle článek se jmenuje nohy, jelikož první, co jsem řekla při psaní tohohle článku bylo "Kristovy nohy!" A tak se to jmenuje "nohy".
PS2: Omlouvám se za kvalitu textu (jako celkově), ale psala jsem to rychle a…rychle. ;o)

Hádanky

13. března 2007 v 20:24 | Tuleň |  porůznu
Tento nebo minulý rok na táboře byl návštěvní den a tam všelijaké soutěže. Jedna z nich byla, že rodiče běhali pro hádanky a když je nevěděli, dali korunu nebo nějaký jiný peníz. Chtěla jsem je vědět a tak jsem si o ně pak zažádala. Skladovala jsem si je dlouho, předlouho a slibovala si, že je dám někdy na blog. A to někdy nastalo teď (Jů! Já nevěřila, že se toho dočkám! ;o) Takže, tady jsou (odpovědi si tipněte a napište do komentářů. Nic vám za správné uhodnutí nedám, ale může vás hřát hezký pocit....;oDD):

1) Tři muži se potápějí v řece, ale když vylezou z vody mají jen 2 mokré vlasy. Jak to???

2) Jste odsouzen k trestu smrti. Smíte vyslovit jeden výrok. Pokud bude pravdivý, utopí vás, když bude nepravdivý, oběsí vás. Co řeknete, aby jste zůstal na živu?

3) Kolem domku, jehož všechny strany směřují na ji běhá medvěd. Jakou má medvěd barvu??

4) Pokud v závodě předběhnete závodníka na druhém místě, na jakém místě budete vy???

5) Kde má zadek ryba?? ;o)

6) Slyšel´s mě před chvílí, slyšíš mě zas. Za chvíli zemřu, ale jen do doby než mě znovu zavoláš. Kdo jsem??

7) Čtyři nožky, dva trnožky, v zimě běží v létě leží. Co je to??

8) Nemá to huby, ale 3 zuby. U jídla slouží po něm netouží. Kdo/co to je?

9) Černá hlavička, bílá nožička. Hlavička když zčervená, konec nožky znamená. Co je to?

10) Nemá plíce, přece dýchá. Studená a věčně tichá, věčně pije na své zdraví v brnění, co nerezaví. Kdo?

11) Stojí babice rozcuchaná velice. Když přijdou časy, zelené má vlasy, když tělo chřadne, do vody padne. Víte??

12)Patří ti to, ale Tvoji přátelé to používají více než ty. What is it??

13)Některé měsíce mají 31 dnů. Kolik jich má 28??

14) Kdo má vepředu 2 oči a vzadu spoustu dalších?

15) Co neustále to mění tvar, ale přes to je to stále kulaté??

Blé! Psala jsem to strašně dlouho, Tak tipujte! ;o)

Těhotné pohádky

6. března 2007 v 19:00 | Tuleň |  mé úvahy
Zajímavý název? Tak jsem si uspořádala v hlavě 2 informace, abych je nezapomněla sem napsat. Takže zaprvé slovo "těhotné". To už není tak aktuální. Ano, sice "těhotné" souvisí se mnou, ale to i ještě nehrozí! ;o) Je to proto, že se mi dělalo-teď už moc ne, ale stejně ;o)- pořád špatně. V autě jsem myslela, že umřu a pak, prostě se mi víc točila hlava a tak ;o) Teď mě to opustilo, ale zase jsem asi 3 dny v kuse byla unavená. To bylo neskutečný, furt se mi chtělo spát! Dneska, se zdálo vše v pořádku, snad to tak už zůstane.
Nyní ale už druhé slovo tajemné šifry! (???heh???) "pohádky". Jak je již známo, já si večer pouštím pohádky na usnutí. Před nějakou dobou jsem našla "Babiččiny pohádky" a tam mě poprvé napadlo, že každou pohádku zná každý jinak. Každý každou asi ne, ale znělo to hezky... ;o) Tak třeba Perníková chaloupka má několik znění a dokonce ani v naší rodině jsme se nedohodli jak to známe; Takže, úplně na začátku už máme problém:
 • Matka byla hodná a děti se prostě ztratili v lese
 • Matka byla macecha a chtěla se jich zbavit, tak to nařídila otci
Myslím, že víc variant k matce není, jiný názor? Vše piště do komentářů! ;o)
Pak jdou děti do lesa:
 • Házej cestou nějaký svítivý kamínky a ztratěj se až na 2. pokus, kdy za sebou házej chleba, ale ten jim sežerou ptáci
 • Hned na poprvé se ztratěj
Potom to samozřejmě zjistěj a Jeníček vyleze na strom a "Támhle vidím světýlko, tam budou určitě nějací hodní lidé..." a pak jdou za světlem a "Kdo mi to tu loupe perníček?!?"-"To nic, to je jen větříček" Odpoví Jeníček. Pak zase "Kdo mi loupe perník"-"Nic, jen větry" no a pak ještě jeden kousíček a pak už HNED domů, ale nestihnou to a ježibaba je táhne k sobě.
 • Zavře do klece jen Jeníčka a Mařenka jí pomáhá s domácností
 • Zavře do sklepa jen Jeníčka a Mářa jí pomáhá s domácností
 • Oba zavře do klece
 • Oba zavře do sklepa
 • Ještě v nějaký nečeský verzi Jeníček nebo někdo zkameněl
Pak Jeniček prostrčí prst, bába do něj řízne "Ještě chvilinku" Za nějakou dobu zase prostrčí prs, bába do něj řízne "Á, teď jste akorát".. "Sedněte si na lopatu"-Ale my nevíme jak se na takové lopatě sedí"-"Bóže, co vás v té škole učí!" (oblíbená tátova věta ;o) "Hup, šup, bába v peci a Jenda s Mářou jdou domů.
 • Přijdou za nějakou stařenou, jak se mají dostat domů a ona jim to řekne. Pak se po nich ptá i otec a řekne mu něco jiného (nebo tak nějak, to si nepamatuju, jen jsem to jednou slyšela)
 • Normálně se řekne "A pak šli domů" a tj. konec, o cestu se nikdo nezajímá.*
*to, co je zvírazněný. To si myslím já! ;o)
Zazvonil konec a pohádky je zvonec...jéje, asi obráceně, no to nevadí ;o))
Vybrali jste si nějakou verzi? Pevně věřím, že ještě znáte hodně jiných. Tak pište!

Zdraví Váš těhotný tuleň! ;o)

Hoři, Hoří? NÉ, hory!

5. března 2007 v 20:57 | Tuleň |  můj život
Hrozně, hrozně, ohromně a obrovsky se Vám všem omlouvám...teda jestli Vás to mrzí! Podle komentářů to tak teda nevypadá, ale je zase pravda, že podle mé aktivnosti to vypadá, že na blog seru. Což je asi bohužel částečně pravda ;´o( Já si to uvědomuju, já si poslední dobou uvědomuju úplně všecko, ale nějak to neumím zrealizovat a přinutit se. Když si ke článku sednu, píšu a moc mě to baví, ale to se nejdřív MUSÍM přinutit a to je sakra problém! ;o) Tak, nechme to stranou a usmějme se.

Byla jsem na horách o jarníkách a pak ještě týden potom. Bylo to úžasný!!!! Snowbordila jsem úplně skvěle a zmého stylu "naprostý prase" jsem přešla do "Kdo machří má za 3" (hoho, to mě teď napadlo ;o). Bohužel se mi to někdy nepovedlo-což se nestávalo zas tak vyjímečně- a to pak byl trapas za 8! ;o) No ale to už k tomu prostě patří. První týden (přesně to nevím, takže možná někdy budu říkat blbosti) jsme jezdily na nově zhotoveným vleku, který je za chalupou, ale pak byla obleva a tak jsme jednou byly na celnici (vlek strašně pomalej, sníh mokrej, a dole to bylo rovný, ale dalo se na to zvyknout). Byl tam jeden úžasnej a obrovskej skokánek (na tom jsme se několikrát vymlátily, ale za ten skvělej pocit, že seš máster to stálo!) Pak tam byl ještě jeden skokánek, pak pár dalších+slalom! Potom jsme byly několikrát na Duncanu. Tam jsme se vyřádily! Jako vždycky skvělí! (PS:kypřila jsem na kotvě, to je úúúúúžasný pak jsem jednou při kypření na pumě slítla...a pak už moc nekypřila..;o))) Celou dobu jsme koukaly po nějakých symphatických klucích, ale nikdo nikde. Až pak se objevil! ÁÁÁÁÁÁch. Já i Kriki jsme z něj tekly! Jé! No...tak jo, konec rozplývání.. ;o) Prostě pak už tam nebyl... ;o((( Kňůů, kňůů! Dál už z hor nebudu říkat nic. Když tak piště své otázky do komentářů a když žádné mít nebudete....PROSTĚ DO TĚCH KOMENTÁŘŮ PIŠTE!!!!!!!.......................+anketa.