Červenec 2006

pryč

3. července 2006 v 20:18 | Tuleň
Ahoj, dlouho jsem tu nebyla a taky bohužel nebudu. Zítra odlítám do Řecka a je to asi na 11 dnů- takže toho opravdu moc nebude. Dávám sem jeden obrázek-jen tak
PAPA

Charakteristika

2. července 2006 v 22:59 | Tuleň |  porůznu
Měli jsme popisovat nějakou známou osobnost a mohla to být i filmová postava. Já jsem se rozhodovala mezi Kleopatrou a Arnoldem Rimmerem z mého milovaného seriálu Červený trpaslík. Nakonec jsem si vybrala:

Arnold J. Rimmer

Muž (teda jestli se to tak dá říct) vysoké štíhlé postavy s krátkými vlasy a vždy s čistou uniformou, kterému se kvůli jeho nosu říká "nozdry jako Grand caňon", uši má jako "dva gigantické radary přilepené k jeho hlavě", jak je sám nazval v domnění, že nejsou jeho, byl tyranizován svými rodiči, opovrhován bratry a přehlížen ženami je vskutku magor.

Jeho hrozná povaha malicherného a nepříčetného hnidopicha, který se přímo vyžívá v předpisech,protože z toho má jakousi zvrhlou radost, narušuje poklidný chod ve vesmírné lodi, ale jeho hlášky jsou nezapomenutelně a dokonale úžasné. Kdo by například na výrok Listera "Udělám zkoušky a stanu se důstojníkem" odpověděl "To dřív pojede čert na bruslích do práce", nebo nazvat Kocoura hloupou, páchnoucí, podebranou kočičí nádherou či Listera těhotným smradlavým lenochodem nebo páchnoucím skunkem??

Je to prostě neobyčejně tupý a nafoukaný hologram a není divu, že ve dvanácti letech ho opustilo sebevědomí, asi ve devatenácti sebedůvěra, ve dvaceti hrdost či v sedmi štěstěna. Většího troubu byste ve vesmíru nenašli.

Hlavně pro jeho odpornou povahu ho mám ze seriálu nejradši. JE skvělej!!!!!

Pan učitel Kubas mi k této práci napsal "Chybí nepřímá, ale jsi blízko". A pak mi ještě řekl, že to bylo dobrý, ale známku nedal nikomu kromě Markéty. ;o/

Nová pravidla

2. července 2006 v 21:36 | Tuleň |  můj život
Dnes, vlastně před malou chvílí jsem jela s mámou od dědy. Někdy na začátku cesty si máma stěžovala, že musí jezdit 50tkou, protože se bojí aby jí nevzali řidičák. Celá cesta probíhala jako zpomalený film. Auta, které jely po protější straně, se odporně táhla. Opravdu zvláštní. Jestli někdo nechápe o co jde, o jakých pravidlech mluvím ať se koukne na stránku www.novapravidla.cz, tam je vše o nových pravidlech aut, ale i cyklistů. Je tam např. bodový systém, kvůli kterému mají většina řidičů stáhnutý zadek (proto dnes jeli všichni poslušně (a doufám, že tak pojedou pořád)), postihy, přestupky, pravomoc policie atd. Je to dobrá stránka.

Já osobně si myslím, že je to dobrý a je to vidět i na statistikách tohoto víkendu, který je většinou nejhorší v počtu bouraček (protože začínají prázdniny), ale teď jich měl opravdu hrozně málo. (Jestli najdu na internetu nějakou statistiku, hned jí sem dám.) Zajímalo by mě, jestli se to bude takhle dodržovat nebo jestli je to jenom na začátek. Uvidíme.
Dole máte anketu;:o)

13ka

1. července 2006 v 21:23 | Tuleň |  můj život
To je zvláštní, přesně za 13 dní budu mít měsíční výročí svého blogu. Když jsem teď ukládala poslední článek se švp a zjistila jsem, že je už červenec a ,že už mám v archivu 2 měsíce, hrozně mě to překvapilo a nadchlo. JUCHŮŮŮ! Zajímalo by mě jestli si furt čtete mé články a jestli vás už neomrzely. Já jsem pořád věrná čtyřem blogům na která chodím a koukám se jestli nemaj něco nového.U jednoho (Bára H.) se pořád nic nemění a blogerka na něj sere, ale já se tam furt chodím dívat, jestli se náhodou něco nezměnilo. U jiného (Kája P.) zase nepoznám, kolik toho má nového, protože tam nemá archiv a má jen jeden aktuální článek na ploše a mně se nechce obcházet všechny rubriky ;o(. Další (Markéta P.) je dobrý a chodím na něj nejvíc (Německý marky). A v tomto článku poslední (ne ovšem ve skvělosti) je blog (Bára M.) , který se zabývá úplně něčím jiným než já, ale stejně se na něj ráda kouknu.
13 dní, už se těším!!!!!!!!!!!!!!!!!

Švp-poslední (pátý) den- úterý

1. července 2006 v 20:59 | Tuleň |  můj život
Tak, tenhle den byl poslední. Ráno jsme se nasnídali, uklidili jsme a při tom i Sbalily (velký S je tam proto, aby jste neměli keci! ;o) všechny věci, ale už to tam nebylo tak uklizený, jako když jsme tam přišly. Po uklizení, vyklizení a Sbalení, jsme vynesli tašky před pokoje a čekali až někdo zavelí, že je máme odnést dolů. Čekání znamenalo to, že jsme seděly znudění před pokojema na taškách a já (s dobrou a polovičně vysmátou náladou) jsem si půjčila kufr s kolečkama od kamarádky a vždy, když nás někdo chtěl přejít najela jsem mu na nohu. Pro mně to byla hrozná prdel! ;o)))
Když konečně řekli, že máme odnést kufry/tašky dolů, rychle jsem seběhla (s tou taškou to byl běh trochu pomalejší, ale běžela jsem) 2 patra do přízemí. Když se sem ostatní taky dostavily vyběhly jsme přes trávník do nějaké stodoly, kde bylo připravené auto, které odvezlo tašky k autobusu. Ještě jsem se určitě nezmínila, že ráno hrozně pršelo, fakticky "chcalo" úplně maximálně. Asi půl nebo čtvrt hodiny jsme čekaly (zase) asi na autobus a když jsme konečně měli jít, já s Verčou běžely, proto jsme byly v autobuse první a taky proto jsme si vybraly místa v předposlední řadě. Stavily jsme se na nějakém zámku/hradu. Přišli jsme do nějakého krámku kde se prodávaly všelijaké upomínkové předměty, ale byly tam taky takové kartičky s hotelama a tak. Verča je sbírá a tak si jich vzala hrozně moc a taky tam bylo razítko na pohledy a já jsem si ho "narazítkovala" na ruku. Na tom hradě/zámku (teď nevím) byla míň pohodová žena, než ten chlap, ale taky bylo dobrá. Řekla tam asi 3 pověsti co už jsme slyšeli od toho chlapa. Pak jsme už šly do autobusu. Cestou jsme zpívali s kytarama, bylo to dobrý. Tak to je asi vše ze ŠVP.
Jsem docela ráda, že jsem to dopsala a také doufám, že se vám to líbilo.